FRUVITA SKYR JOGURT BRZOSKWINIOWY

FRUVITA SKYR JOGURT BRZOSKWINIOWY

Biedronka wprowadza kolejne proteinowe nowości! Tym razem największa sieć sklepów spożywczych ma dla nas brzoskwiniowy Skyr. To jogurt typu islandzkiego, który popularność w naszym kraju zdobył sobie kilka lat temu. Co prawda skyry są w Biedronce już od dłuższego czasu, ale ten jest nieco inny niż wszystkie. Dlaczego? Między innymi o tym piszę poniżej. Fruvita skyr jogurt brzoskwiniowy!

Makroskładniki (150g) : 124 kcal 14B|0T|10W
Skład : mleko, brzoskwinie 8%, cukier, koncentrat z marchwii, zagęszczony sok z cytryny, aromat naturalny, kultury bakterii jogurtowych

Konsystencja

Wymaga opisu? Obszernego może i nie, ale jest kilka kwestii, o których warto wspomnieć. Jedną z nich jest fakt, iż nie ma tu podziału na zwykły skyr oraz wsad owocowy. Właśnie taki jest w innych skyrach marki Fruvita. Konsystencja brzoskwiniowej wersji cechuje się standardowo dużą gęstością, którą najłatwiej porównać do jogurtu greckiego. Dzięki niej skyr sprawia wrażenie tłustego, a w praktyce ma 0g tłuszczów. Struktura jest prawie jednolita, bo są tutaj również mikroskopijne kawałki owoców.

Smak

Bardzo dobry, choć trochę mniej słodki od pozostałych odsłon z dodatkiem wsadu owocowego. Smak jest naturalny, a rola brzoskwini wyważona. Co mam na myśli? Chodzi mi o to, że owoc jest na drugim planie. Nie jest to rzecz jasna jednoznaczne z tym, że zdominował go skyr. Brzoskwinia wciąż wyraźnie daje się we znaki, jednak nie aż tak jak w innych jogurtach i serkach. Na szczęście ja lubię klasyczny skyr, więc nie stanowi to dla mnie problemu. Stąd też moja wysoka i zasłużona ocena dla tej nowości. Good job!

Podsumowanie

Próbowaliście już tego skyra? Dajcie znać jak go oceniacie. W moim rankingu wciąż na samej górze jest waniliowy od Piątnicy i nie zapowiada się by jakikolwiek smak mu dorównał. Do składu również nie można mieć wielu zastrzeżeń – jedynie cukier pod tym względem się wyróżnia. Poza nim mamy już porządne składniki i przyjazne fit freakom makroskładniki. Właśnie taki jest Fruvita skyr jogurt brzoskwiniowy!

Cena : ok. 2 zł (Biedronka)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Również z tej kategorii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]