ROK FITATU PREMIUM 20% TANIEJ NA KOD „FITRECENZJE20” [TUTAJ]
Franky’s Bakery Zerup Sweet Peanut Butter – hit czy kit?

Franky’s Bakery po raz piąty! Smak z nazwy ciekawy, bo to Zerup Sweet Peanut Butter. Masło arachidowe bardzo...

Franky’s Bakery Zerup Sweet Peanut Butter – hit czy kit?

Franky’s Bakery po raz piąty! Smak z nazwy ciekawy, bo to Zerup Sweet Peanut Butter. Masło arachidowe bardzo lubię i słodkie smaki również – w teorii syrop powinien mi więc smakować. Czy tak rzeczywiście jest? Odpowiadam w dalszej części posta!

Makroskładniki (100ml): 6 kcal 0B|0T1.7W
Skład: woda, guma celulozowa, guma ksantanowa, aromaty, barwniki, sól, sukraloza, sorbinian potasu, benzoesan sodu

Konsystencja

Nie zaskoczę, bo cechy są identyczne jak w poprzednich wersjach syropu Zerup. Moim zdaniem ciężko lub nawet niemożliwym jest osiągnięcie lepszej konsystencji w syropach z tak niską kalorycznością. Guma ksantanowa wraz z gumą celulozową dają bardzo dużo, a ich większa ilość nie miałaby korzystnego wpływu na smak. Mnie to odpowiada, bo i tak spełnia swoje zadanie w wielu zastosowaniach. Na wafle ryżowe, do owsianki czy omleta – nie tworzy „kałuży” i nie leje się jak woda. Moja ocena to już formalna „ósemka”.

Smak

Nie zawsze trafia się na bardzo dobre syropy zero kalorii i tak właśnie jest w tym przypadku. Co prawda, orzechy arachidowe są wyczuwalne, a słodkość bardzo duża, jednak ten mix jest sztuczny. Nie mam tu na myśli goryczki, bo tej w syropie na szczęście nie ma – dzięki temu można go używać bez grymasu na twarzy. Chodzi mi raczej o samo połączenie aromatów, które moim zdaniem jest niefortunne. Czuć coś z orzechów i karmelu – bynajmniej nie jest to Peanut Butter and Caramel. Porównywanie Zerup do masła orzechowego to nie do końca dobry pomysł. Po prostu jest to niesamowicie słodki syrop z intensywnym aromatem orzechów. Określanie go jako „średniak” moim zdaniem będzie tutaj adekwatne.

Podsumowanie

Franky’s Bakery Zerup Sweet Peanut Butter to syrop, który z pewnością zawiedzie prawdziwych fanów masła orzechowego. Ja do nich należę i czuję duży niedosyt. Zły nie jest, ale do czołówki w branży dużo mu jeszcze brakuje. Bez problemu dokończę butelkę, jednak więcej na pewno nie wezmę.

Cena: ok. 19 zł (Strefa Mocy)

Pamiętaj, że używając kodu “fitrecenzje” dostaniesz 10% zniżki na cały asortyment sklepu Strefa Mocy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]