FRANKY'S BAKERY ZERUP CHOCO BANANA

Franky’s Bakery Zerup Choco Banana – zaskoczenie!

Mam go od 3 dni, a już dziś testuję? Czemu nie! Syrop od Franky’s Bakery spróbowałem już w każdym z planowanych zastosowań i wyrobiłem sobie konkretną opinię. To dopiero drugi smak syropu tej firmy jaki recenzuję – pierwszym był Coffeefee. Poznajcie teraz moje zdanie o Choco Banana!

Makroskładniki (100ml): 9 kcal 0B|0T2.1W
Skład: woda, guma celulozowa, guma ksantanowa, aromaty, barwniki, sukraloza, sorbinian potasu, benzoesan sodu

Konsystencja

Klasyka dobrych syropów “zero” kalorii. Ich konsystencję zawsze oceniam po wyjęciu z lodówki. Franky’s Bakery Zerup Choco Banana jest gęsty, ale to rzecz jasna nie ten sam poziom co sosy od KFD. Tego jednak od niego w ogóle nie wymagam – przy kaloryczności ~10 kcal/100ml nie da się tego osiągnąć. Dlatego też najlepiej porównać ją do tej samej kategorii syropów. Tutaj wygląda już bardzo dobrze i nie widzę żadnej różnicy pomiędzy Zerup, a moimi ulubionymi od 6paka. Nadaje się do “wszystkiego” i nie tworzy tzw. “kałuży”. Typowa dla syropów zero z gumą celulozową ksantanową.

Smak

Lody czekoladowo-bananowe! To było skojarzenie, które jako pierwsze przyszło mi do głowy po spróbowaniu tego syropu. Nie da się ukryć, że jest to duża zaleta. Zerup to mix słodkiej, znanej nam z syropów czekolady oraz intensywnego aromatu banana. Lubię gdy smak danej rzeczy można poznać bez zerkania na etykietę i ta od Franky’s Bakery właśnie do nich należy. Bez obaw! Nie ma tu posmaku “apteki” i wywołującej grymas na twarzy goryczki. Mamy jedynie słodkość i bardzo dobre połączenie smaków. Dobrym porównaniem dla banana w tym syropie będą również pianki bananowe oraz lody Pirulo Banani. Jeśli je kojarzycie i lubicie te produkty, to syrop Wam na pewno posmakuje. Wielkie i pozytywne wow!

Podsumowanie

Dlaczego tak długo zwlekałem z testem tego syropu? Sam nie wiem. Wiem jednak, że muszę teraz spróbować każdego syropu tej firmy. Zerup Choco Banana można pić prosto z butelki – nie zdarza się to zawsze przy syropach “zero”, więc uznanie się należy. W moim rankingu zajmuje ex aequo 4 miejsce z 6PAK Chocolate Almond.

Cena: ok. 19 zł (Strefa Mocy)

Pamiętaj, że używając kodu “fitrecenzje” dostaniesz 10% zniżki na cały asortyment sklepu Strefa Mocy.

  • 8/10
    KONSYSTENCJA - 8/10
  • 8.5/10
    SMAK - 8.5/10
8.3/10
Sending
User Review
0/10 (0 votes)

Leave a Reply

%d bloggers like this: