ROK FITATU PREMIUM 20% TANIEJ NA KOD „FITRECENZJE20” [TUTAJ]
„FIT” zza kulis – o tym się nie mówi!

Masło orzechowe to jeden z produktów, który często gości w diecie sportowców lub po prostu osób praktykujących zdrowe,...

„FIT” zza kulis – o tym się nie mówi!

Masło orzechowe to jeden z produktów, który często gości w diecie sportowców lub po prostu osób praktykujących zdrowe, racjonalne podejście do odżywiania. Na rynku jest mnóstwo rodzajów tego produktu – zaczynając od rodzaju orzechów i kończąc na dodatkach poprawiających ich walory smakowe.

Bardzo często popularne w branży fitness firmy, korzystają z usług danego producenta i zajmują się dystrybucją danego produktu pod własną marką. Nierzadko też sugerują pewne zmiany, który pozwolą odróżnić ich produkt od konkurencji.

Przeglądając ostatnio masła orzechowe wielu firm, natrafiłem na pastę migdałową z kokosem i miodem. Jako, że wcześniej słyszałem już o podobnym połączeniu składników, zerknąłem w Google. Udało mi się znaleźć aż 4 masła orzechowe z tym samym składem, proporcjami trzech składników i wartościami odżywczymi. To znalezisko stało się inspiracją do tego posta.

Jak możecie zauważyć na infografice, najtańszy masło należy do najmniej popularnej firmy z tego zestawienia, która też jest producentem. Czy to ona stworzyła masła dla pozostałych 3 marek? Niewykluczone, że tak – oferuje innym takie usługi.

Moją największą ciekawość wzbudziło jednak masło od Olimp Sport Nutrition – obecne na rynku żywności funkcjonalnej od lat. Znacząco odbiega ceną od konkurentów i jednocześnie cieszy się największym zainteresowaniem. W tym produkcie orzechy występują w formie zmielonej i crunchy – różnica w porównaniu do innych maseł, o której wspomniałem powyżej. Wygląda jednak na to, że produkt od Olimp lata świetności ma już za sobą. Od jakiegoś czasu jest trudniej dostępny, a kiedy pojawia się w sklepach, to w cenie promocyjnej lub nawet tej wyprzedażowej. Możliwe, że to już ostatnia partia tego masła.

Najnowszym produktem z tego zestawienia jest ten od Muscle Zone, bo zadebiutował w maju tego roku. Wcześniej sklep ten oferował masło od Soncone. Aktualnie w ofercie są oba i to w tej samej cenie – 25 zł za 300g. Nie ma tu zatem kontrowersji. Zdecydowanie większa popularność MZ nie sprawiła, że firma zdecydowała się na podniesienie cen masła (05.06.2020 r.).

Jaki jest morał mojej wypowiedzi? Bardzo dużo firm w tej jak i innych branżach korzysta z tego samego źródła – producenta. Czasami zmienia tylko szatę graficzną, a zdarza się, że także lekko modyfikuje skład. Jednocześnie ceny potrafią kolosalnie się różnić. Dlatego też zachęcam do świadomych zakupów.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]