ROK FITATU PREMIUM 20% TANIEJ NA KOD „FITRECENZJE20” [TUTAJ]
„Fit” na masie – te produkty ułatwią Ci masę!

Cztery wpisy z serii „Fit redukcja” już za nami, to teraz coś dla wszystkich masujących. W tych zestawieniach...

„Fit” na masie – te produkty ułatwią Ci masę!

Cztery wpisy z serii „Fit redukcja” już za nami, to teraz coś dla wszystkich masujących. W tych zestawieniach będę dzielić się z Wami produktami, które potrafią być pomocne gdy mamy do zjedzenia dużą ilość kalorii. Zawierają mniej błonnika, a w tym przypadku będzie to zaletą. O ile jego odpowiednia ilość jest absolutną podstawą, to nadmiar może być czasem szkodliwy. By temu zapobiec, warto uwzględniać w diecie te produkty.

Kasza manna

Bardzo lekkostrawna, z dużą zawartością węglowodanów i małą tłuszczów oraz błonnika. Dzięki temu nie syci tak jak np. płatki owsiane. Super z odżywką białkową!

Miód

Bomba energetyczna zawierająca same węgle. Jest ich ok. 80g w 100g. W awaryjnych sytuacjach super sprawdza się jako dodatek do owsianki, omleta, jogurtu czy nawet wafli.

Kajzerki

Znany i tani patent na uzupełnienie dużej ilości węglowodanów i białka jednocześnie. Mają mniej błonnika niż bułki pełnoziarniste, więc łatwiej jest ich zjeść więcej. Lubię!

Dżemy

Najlepsze będą te 100% z owoców. 100g ma ok. ~30g węglowodanów. Do owsianki, pieczywa, wafli czy innych posiłków na słodko. Mała objętość, ale trochę kalorii na plus.

Daktyle

Mój ratunek jeśli chodzi o szybkie uzupełnienie węglowodanów. Można je nazwać naturalnymi cukierkami, bo kształtem takie przypominają. ~300 kcal i 70g węgli w 100g.

Sorbety

Sprawdzają się szczególnie podczas upałów, gdy bardziej niż jeść, często chce się pić. To mix owoców, cukru i wody. Warto wybierać te z największą zawartością owoców.

Corn Flakes

Najlepsze pod względem składu i wartości odżywczych płatki śniadaniowe. Bardzo dużo węglowodanów, mało cukrów prostych i niemal 0g tłuszczów. Potrafią ratować!

Soki

Ponownie lepiej wybierać te bez cukrów dodanych, czyli 100% owoców. Pod względem wartości przegrywają z owocami, ale łatwiej jest uzupełnić „szybkie węglowodany”.

Za nami pierwsze zestawienie produktów, po które często sięgam podczas wyższej kaloryczności diety. Pamiętajmy, że podstawa to żywność nieprzetworzona i dbanie o odpowiednią ilość składników mineralnych i witamin w diecie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]