ROK FITATU PREMIUM 20% TANIEJ NA KOD „FITRECENZJE20” [TUTAJ]
Fit Cake Deser a’la Twix – tylko 261 kcal w słoiku!

Desery w słoiku od Fit Cake to nowość, która szybko stała się ulubieńcem stałych bywalców tej (nie)cukierni. Ja...

Fit Cake Deser a’la Twix – tylko 261 kcal w słoiku!

Desery w słoiku od Fit Cake to nowość, która szybko stała się ulubieńcem stałych bywalców tej (nie)cukierni. Ja miałem okazję już testować Tofurnik Malinowy, Monte i Milkę Oreo. Dziś zabieram się Fit Cake Deser a’la Twix! Czy smakuje tak dobrze jak wygląda?

Makroskładniki (1 słoik): 261 kcal 12B|21T|6W
Skład: mleko sojowe, mąka migdałowa, mąka kokosowa, olej kokosowy, skrobia ziemniaczana, skrobia kukurydziana, syrop daktylowy, erytrol

Konsystencja

Rekordowa ilość warstw! Naliczyłem ich aż siedem, z czego 3 są różne. Pierwsza z nich to kruszonka, która ma przypominać pokruszone ciastka. Najwięcej znajdziemy jej na samym dnie – brakuje mi w niej jedynie chrupkości z Twixa. Potem mamy część czekoladową, która występuje jako średniej gęstości masa. Większość deseru należy jednak do zbitej, ale jednocześnie i kremowej masy. Sprawia wrażenie jakby została zrobiona razem z zagęszczaczem lub żelatyną. W składzie jednak ich nie ma! Konsystencją przypomina mi pudding lub zostawiony na kilka godzin w lodówce budyń. To najlepsza część tego deseru. Szkoda, że nie ma karmelu.

Smak

Dorównał Monte z poprzednich recenzji, mimo że z Twixem nie ma wiele wspólnego. Zacznę od początku czyli od „ciastek”. Ta warstwa smakuje po prostu jak normalna kruszonka z ciasta. Jest lekko słodka i w sumie to tyle, co można o niej napisać. Najlepsze smaki zaczynają się dopiero teraz! Pierwszym z nich jest czekolada – mix mleka sojowego z kakao przypomina desery Alpro. Ta część jest podobna do tej z deseru Monte i Milka Oreo. Słodkość mogę ocenić jako umiarkowaną. Mistrzowskim smakiem może pochwalić się warstwa a’la pudding. Bardzo słodka, mleczna, z wyraźnym akcentem mleka sojowego. Coś z wanilii też tu znajdziemy. Czego brakuje mi w tym deserze? Słodkiego karmelu, z którego znany jest Twix. Bez niego jednak deser i tak jest znakomity.

Podsumowanie

Fit Cake deser a’la Twix to słoik, który nie ma wiele wspólnego w smaku z batonem. Mnie jednak to nie przeszkadza, bo i tak smakuje świetnie. Co więcej, ma tylko 261 kcal! – nie w 100g, ale w całej porcji!

Cena: 14 zł (Kawiarnie Fit Cake)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]