ROK FITATU PREMIUM 20% TANIEJ NA KOD „FITRECENZJE20” [TUTAJ]
Fit Cake Deser a’la Monte – Zott może się bać?
12.06.2020 20:55

Tofurnik malinowy zrecenzowany, więc idę za ciosem i testuję kolejny deser w słoiku od (nie)cukierni Fit Cake. Dzisiaj...

Fit Cake Deser a’la Monte – Zott może się bać?

Tofurnik malinowy zrecenzowany, więc idę za ciosem i testuję kolejny deser w słoiku od (nie)cukierni Fit Cake. Dzisiaj mamy już czekoladowe klimaty – Monte. Ten deser zna chyba każdy, ale dla wielu jest wspomnieniem dzieciństwa. Czy wegańska wersja bez cukru ma prawo porównywać się do oryginału?

Makroskładniki (1 słoik): 114 kcal 10.5B|6T|4.5W
Skład: mleko sojowe, skrobia ziemniaczana, skrobia kukurydziana, syrop daktylowy, kakao, orzechy laskowe, erytrol

Konsystencja

Jestem gotowy napisać, że niemal w pełni odzwierciedla produkt firmy Zott. Tak samo jak Monte, ten deser podzielony jest na 2 części, ale są one ułożone pionowo. Składniki, które przyczyniły się do konsystencji a’la pudding to skrobia ziemniaczana i skrobia kukurydziana. Znane są jako bardzo dobre zagęszczacze takich deserów i tutaj się to potwierdziło. W oryginale też znajduje się skrobia kukurydziana, ale razem z nią jest też mączka chleba świętojańskiego i karagen. Tu są 2 rodzaje naturalnych zagęstników. Kropką nad i są dwa orzechy laskowe na górze deseru. Dycha byłaby za trochę bardziej kremową konsystencję.

Smak

Pierwszym pytaniem jakie zadałem sobie od razu po spróbowaniu było: Jak to możliwe, że ten deser ma tylko 114 kcal w całym słoiku? Piszę tak dlatego, że deser Fit Cake nie przypomina Monte tylko z kolorów i konsystencji. Podobieństwo w smaku bez problemu można odkryć nawet w ramach „Blind Taste Test”. Ciemna część jest mocno kakaowa i można ją porównać do wegańskich białek o smaku czekolady. To zasługa mleka sojowego. Druga część, czyli biała zawsze była moją ulubioną w deserze od Zott. Waszą też? Cechowała się słodszym smakiem i mocnym akcentem mleka. Tak samo jest i tutaj – to mleczna część wygrywa. Fani mleka sojowego na pewno jeszcze bardziej ją polubią. Brakuje mi tu tylko większej słodkości.

Podsumowanie

Fit Cake deser a’la Monte przebija w smaku prawie 3 razy bardziej kaloryczny Tofurnik Malinowy! Mega szanuję takie inicjatywy i kreatywność – nie jest łatwo stworzyć fit deser podobny do tłustego Monte.

Cena: 14 zł (Kawiarnia Fit Cake)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]