ROK FITATU PREMIUM 20% TANIEJ NA KOD „FITRECENZJE20” [TUTAJ]
Fit Cake Deser a’la Jeżyki – ma mnóstwo dodatków!
5.08.2020 20:04
#fit cake

Dwa tygodnie temu były Pieguski, a dziś pozostajemy w klimacie ciastek i mamy Jeżyki! Mowa oczywiście o wegańskich...

Fit Cake Deser a’la Jeżyki – ma mnóstwo dodatków!

Dwa tygodnie temu były Pieguski, a dziś pozostajemy w klimacie ciastek i mamy Jeżyki! Mowa oczywiście o wegańskich deserach w słoiku od (nie)cukierni Fit Cake. Ten ze zdjęcia nie zawiera cukru, glutenu i laktozy, a cała porcja liczy 367 kcal. Smak jest ich wart? Przed Wami moja recenzja – Fit Cake Deser a’la Jeżyki.

Makroskładniki (1 słoik): 367 kcal 12B|23T|28W
Skład: mleko sojowe, mąka migdałowa, mąka kokosowa, olej kokosowy, skrobia ziemniaczana, skrobia kukurydziana, daktyle, kakao, żurawina, rodzynki, erytrol

Konsystencja

Pozory mylą! Na zdjęciu deser nie robi tak dużego wrażenia jak pod wieczkiem. Co tam się kryje? Na wierzchu jest dużo żurawiny i rodzynek. Potem pojawiają się one jeszcze przy kolejnych warstwach. Bakalie te są wilgotne i miękkie, bo zatopione w masie sojowej. To ona stanowi większość deseru – znana jest mi z poprzednich słoików. Jej konsystencja przypomina desery puddingi. Poza tymi elementami, mamy jeszcze powszechną kruszonkę i pastę z daktyli! Ta druga mnie tutaj zaskoczyła, bo w innych deserach jej nie spotkałem. Nudy tu zatem nie ma. Co więcej, to najciekawsza konsystencja ze wszystkich słoików.

Smak

Skarbnica czekolady i bakalii! Cieszę się, że tymi słowami mogę rozpocząć opis smaku, bo tak samo można określić też Jeżyki. Dominująca tu czekoladowa warstwa to mix mleka sojowego z kakao i erytrolem. W rezultacie daje nam on świetny smak, który przypomina desery na zimno, budynie i odżywki wegańskie o smaku czekolady. To moja ulubiona część! Rekordowa słodkość to jednak zasługa rodzynek, żurawiny i pasty z daktyli. Ja bardzo lubię bakalie, więc deser zjadłem w chwilę! Warto jeszcze wspomnieć o kruszonce. Tym razem miała kontakt z wilgotną masą i moim zdaniem na tym zyskała. Nie była sucha, a lekko tłusta – trochę jak namoczone w mleku ciasto. Lubicie bakalie i czekoladę? Spróbujcie!

Podsumowanie

Fit Cake Deser a’la Jeżyki zaskoczył mnie swoimi składnikami. Ilość dodatków jak na tak mały słoik naprawdę robi wrażenie! Nazwanie deseru „a’la Jeżyki” jest jak najbardziej na miejscu. Od teraz to mój TOP2 słoik od Fit Cake!

Cena: 14 zł (Kawiarnie Fit Cake)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]