ROK FITATU PREMIUM 20% TANIEJ NA KOD „FITRECENZJE20” [TUTAJ]
Fit Cake Baton Oreiro – lepszy od ciastek?

Po Snakersie, pora na recenzję drugiego batona od Fit Cake. Tym razem inspiracją były popularne ciastka Oreo, co...

Fit Cake Baton Oreiro – lepszy od ciastek?

Po Snakersie, pora na recenzję drugiego batona od Fit Cake. Tym razem inspiracją były popularne ciastka Oreo, co nietrudno stwierdzić po wyglądzie etykiety oraz samego batona. O tym jaki OREiRO ma skład, wartości odżywcze, konsystencję oraz smak piszę zaś w dalszej części posta. Właśnie do niej teraz Cię zapraszam. Fit Cake Baton Oreiro!

Makroskładniki (baton): 392 kcal 13B|20T|40W
Skład: płatki jaglane, wiórki kokosowe, mleko bez laktozy, odżywka białkowa, kakao, daktyle, erytrol

Konsystencja

Prosto i konkretnie! Mamy tutaj trzy warstwy. Dwie z nich stanowi masa składająca się m.in z kakao oraz daktyli. Jej struktura jest zbita, ponieważ stanowi podstawę dla części, o której za chwilę. Cecha tajednak nie sprawiają, że jest twarda oraz sucha – za to plusy. Przejdźmy teraz do dominacej warstwy. Znajdują w niej m.in płatki jaglane, wiórki kokosowe i mleko. Choć te drugie lubią pochłaniać całą wilgoć, to Fit Cake temu podołał. Ta część OREiRO również jest dość zbita, ale już bardziej wilgotna i zarazem miękka. Co też ważne, wiórki kokosowe nie zostają w zębach – to zdarza się dość często w kokosowych fit słodyczach. Brakuje mi tylko elementu chrupkości, ale i tak jest sztos.

Smak

Co z tego, że m niewiele wspólnego z Oreo, skoro jest bardzo dobry. Dokładnie tak! Wersja od Fit Cake to przede wszystkim kakao oraz kokos. Fani tego połączenia już mogą nakładać kurtki i wybierać się do pobliskiej (nie)cukierni. Ja zaś kontynuuję, bo w sumie jest o czym pisać. Głowna część OREiRO cechuje się intensywnie kokosowym oraz mlecznym smakiem. Jej słodkość jest umiarkowana i dotyczy to całego batona. Smak kokosa jest oczywiście naturalny i pochodzi tylko z wiórków – nie z aromatów. A co pozostałymi częściami przekąski? Są zdecydowanie bardziej kakaowe niż się tego spodziewałem, a słodkości nadają im daktyle. Te jednak nie wystarczają, bo ziarna kakao wciąż nad nimi dominują. To jedyne istotne „ale” dla OREiRO.

Podsumowanie

Fit Cake baton Oreiro przebija Snakersa z poprzedniej recenzji! Ta przekąska jest definicją porządnego składu, wartości odżywczych, konsystencji oraz smaku.

Cena: ok. 10 zł (Kawiarnie FIT CAKE)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]