ROK FITATU PREMIUM 20% TANIEJ NA KOD „FITRECENZJE20” [TUTAJ]
Erytrytol – zdrowy zamiennik cukru

Erytrytol jest jednym z najpopularniejszych zamienników cukru, niedostarczającym kalorii. Co warto wiedzieć o tej substancji słodzącej?

Erytrytol – zdrowy zamiennik cukru

Erytrytol to naturalna substancja słodząca, ciesząca się dużym zainteresowaniem. Nie dostarcza kalorii, a swoją strukturą przypomina cukier. Jest zamiennikiem cukru, polecanym dla osób na diecie redukcyjnej, cukrzykom i wszystkim, prowadzących zdrowy tryb życia.

Jakie są właściwości Erytrytolu?

To najpopularniejsza substancja słodząca, charakteryzująca się swą krystaliczną, przezroczystą strukturą, przypominającą cukier. Jego słodycz jest nieco mniejsza i wynosi 60-70% słodkości sacharozy. Erytrytol nie dostarcza kalorii, zatem jest świetnym produktem dla osób dbających o odpowiednią ilość kalorii spożywanych w ciągu dnia. Zamiennik cukru jest wskazany również dla cukrzyków i osób borykających się z nietolerancją glukozy. Istotną korzyścią stosowania erytrytolu jest także zapobieganie rozwoju próchnicy, jakie niesie za sobą spożywanie cukru.

Zamiennik cukru – zastosowanie

Do czego używać erytrytolu? Jego zastosowanie jest dokładnie takie samo, jak powszechnie stosowanej sacharozy! Cecha ta czyni go najlepszym zamiennikiem cukru, wśród wszystkich substancji słodzących. Sposób w jaki go używamy zależny jest od naszych preferencji.

Sprawdzi się jako słodzik do m.in:

  • napojów, takich jak kawa, herbata i fit kakao
  • posiłków na słodko, np. owsianki, omlet, kasza manna i naleśniki
  • domowych wypieków i zdrowych deserów

Dlaczego Erytrytol jest lepszym i zdrowszym wyborem niż cukier?

Ta substancja słodząca w odróżnieniu od cukru i innych słodzików nie jest metabolizowana przez organizm ludzki. Dzięki braku enzymów odpowiedzialnych za rozpad erytrytolu w naszym organizmie, wydalamy go wraz z moczem w niezmienionej formie. Jego indeks glikemiczny wynosi 0, zatem jest świetnym produktem dla osób z cukrzycą, nie wpływającym na poziom glukozy i insuliny we krwi. Co jeszcze? Erytrytol ma zdolność do hamowania procesu fermentacji niektórych cukrów przez bakterie w jamie ustnej, ogranicza zatem rozwój próchnicy zębów. Istotną cechą, charakteryzującą tę substancję słodzącą jest jej zerowa kaloryczność, mająca korzystny wpływ na redukcję tkanki tłuszczowej.

Gdzie kupić Erytrytol – zamiennik cukru?

Ten produkt możesz kupić w sklepie FITREC.PL. Dodatkowo, z kodem „FITRECENZJE” obowiązuje rabat na całe zamówienie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]