ROK FITATU PREMIUM 20% TANIEJ NA KOD „FITRECENZJE20” [TUTAJ]
Czekolady Red Chocolate – mają 30-50% mniej kalorii!
13.06.2020 19:36

Mleczna, deserowa, gorzka, biała – czekolada! Czy jest tutaj ktoś, kto jej nie lubi? Ja nie znam takiej...

Czekolady Red Chocolate – mają 30-50% mniej kalorii!

Mleczna, deserowa, gorzka, biała – czekolada! Czy jest tutaj ktoś, kto jej nie lubi? Ja nie znam takiej osoby i sam zaliczam się do „czekoholików”. Jest jednak jedno „ale” – kaloryczność jednej tabliczki najczęściej zaczyna się od 500 kcal. Nie jest to mało biorąc pod uwagę jej objętość i sytość po spożyciu. Na szczęście rynek się rozwija i powstają alternatywy takie jak czekolady RED Chocolate. Właśnie o nich piszę dzisiaj.Wspomniane wyżej czekolady są produktem firmy Chocolette Confectionary ze Szwajcarii. Aktualnie w swoim asortymencie ma 5 rodzajów czekolad w formie tabliczek, 2 rodzaje pralin i mini czekolady a’la baton.

Jak to możliwe, że czekolady RED mają nawet 50% mniej kalorii?

Szwajcarska firma posiada aż 10 patentów globalnych, jej styl produkcji jest innowacyjny, a maszyny stworzone na specjalne zamówienie. Właśnie dzięki nim obróbka surowców jest inna niż w zwykłych czekoladach czy nawet tych „fit”. Czekolady RED Chocolate są produkowane w temperaturze 55°С zamiast 80°С. To z kolei pozwala na utrzymanie bardzo intensywnego aromatu.

Najmniej kaloryczną czekoladą Chocolette jest ciemna. Zawiera 50% mniej kalorii niż przeciętna Dark Chocolate, słodzona jest erytrolem oraz stewią, a w jednej kostce zawiera tylko 16 kalorii. Jej wartości odżywcze to: 286 kcal 5B/24T/33W. Robią wrażenie, co nie?

Kakaowe składniki w tej, jak i w innych czekoladach pochodzą z Wybrzeża Kości Słoniowej, a mleko z Niemiec. Jak podaje sama firma, tabliczki są tworzone z receptury francuskich oraz szwajcarskich Mistrzów Cukiernictwa. O tym jaki jest ich smak opowiem Wam w recenzjach.

Jakie jeszcze czekolady ma w ofercie Chocolette?

Ciemną z pomarańczą i migdałami (292 kcal), ekstra ciemną 60% kakao (346 kcal), mleczną (372 kcal) i mleczną z orzechami laskowymi i macadamia (383 kcal). Wszystkie poza ekstra ciemną można kupić w formie sticksów 26g. Są też mleczne praliny z nadzieniem orzechowym (389 kcal) i z kokosowym (390 kcal).

Cena czekolady to 8-9 zł, małych sticksów 2-3 zł i pralin 17-19 zł. Wszystkie można kupić w sklepie Strefa Mocy. Pamiętajcie, że używając kodu “fitrecenzje” dostaniecie 10% zniżki na cały asortyment sklepu, a od 89 zł darmową dostawę.

Komentarze

2 odpowiedzi na “Czekolady Red Chocolate – mają 30-50% mniej kalorii!”

 1. Anonim pisze:

  Visitor Rating: 5 Stars

  0
  0
 2. Anonim pisze:

  Visitor Rating: 5 Stars

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]