ROK FITATU PREMIUM 20% TANIEJ NA KOD „FITRECENZJE20” [TUTAJ]
Czekolady proteinowe – All Nutrition vs WK Sklep

Dzień Dziecka 2020 to również dzień nowości. 1 czerwca w sklepie SFD pojawiły się nowe czekolady białkowe. Wiele...

Czekolady proteinowe – All Nutrition vs WK Sklep

Dzień Dziecka 2020 to również dzień nowości. 1 czerwca w sklepie SFD pojawiły się nowe czekolady białkowe. Wiele z Was pewnie już je kojarzy. Kiedyś były obecne w ofercie, ale w formie tabliczek 90g z innym składem i makroskładnikami. Teraz magazyn zasiliły odświeżone wersje w 4 smakach.

Uznałem, że to świetna okazja, aby zestawić je z podobnymi czekoladami marki WK.
Aby porównanie było jak najbardziej rzeczywiste, wybrałem ten sam smak – słony karmel. Już na infografice widać, że główną różnicą jest tutaj cena. UWAGA! Za 2 czekolady 100g od All Nutrition zapłacimy mniej niż za jedną tabliczkę 90g od WK – 28 zł vs 30 zł. To nie wszystko.

Korzystniej dla All Nutrition wypada też ilość białka 27g vs 24g. Kalorie już wyglądają podobnie, chociaż nie sugerują tego etykiety czekolad. All Nutrition podaje 447 kcal, a WK 518 kcal. Czemu tak jest? Ta pierwsza kaloryczność uwzględnia, że poliole nie mają tylu kalorii co zwykłe węglowodany – różnica została odjęta. Na czekoladzie od WK są zaś po prostu przeliczone makroskładniki. Oba sposoby znakowania są dopuszczalne.

Różnice występują również w składzie – m.in rodzaj substancji słodzącej. Nie są one jednak tak duże i istotne, żeby wpływały na to porównanie. To ogromna różnica cenowa odgrywa tutaj największą rolę. W cenie 1 czekolady WK możemy mieć 2 od All Nutrition – brzmi jak promocja, ale to standardowy cennik.

Jak czekolady wypadają w smaku? Smak tej od WK, a także starej wersji od All Nutrition testowałem (kiedyś miały taki sam skład i wartości odżywcze) i bardzo mi smakowały. Właśnie dlatego wątpię, by odświeżona tabliczka drugiej marki na tyle różniła się smakiem, bym sięgnął po tę od WK.

Mam nadzieję, że ta seria postów się Wam podoba i jest dla Was wartościowa. Jej celem jest przede wszystkim zwiększanie świadomości i pokazywanie jaką siłę potrafi mieć marketing.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]