ROK FITATU PREMIUM 20% TANIEJ NA KOD „FITRECENZJE20” [TUTAJ]
Fit Cake Twix – czy ciasto przypomina batona?

Wegański Twix bez cukru, glutenu, laktozy oraz jajek! (Nie)cukiernia Fit Cake znów udowadnia, że niemożliwe nie istnieje! To...

Fit Cake Twix – czy ciasto przypomina batona?

Wegański Twix bez cukru, glutenu, laktozy oraz jajek! (Nie)cukiernia Fit Cake znów udowadnia, że niemożliwe nie istnieje! To jeden z bestsellerów, dlatego bez mojego testu nie mogło się obejść. Jak smakuje 7-składnikowe ciasto Fit Cake Twix? Przeczytaj moją recenzję. Smacznego!

Makroskładniki (1 kawałek): 194 kcal 6B|10T|20W
Skład: arachidy, kakao, daktyle, olej kokosowy, mleczko kokosowe, mąka kokosowa, erytrol

Konsystencja

Mamy tu klasyczny dla Twixa podział na czekoladę, karmel oraz ciastko. Fit Cake postanowił jednak wzbogacić swoją wersję o dodatkową warstwę, która znajduje się pod polewą. Jest kremowa i stanowi kontrast dla ciastka, które pełni w Twixie rolę podstawy. O nim również można powiedzieć wiele dobrego! Mąka kokosowa sprawdziła się znakomicie, bo to dzięki niej jest kruche. Konsystencję tej części mogę opisać jako połączenie ciastka maślanego z biszkoptem. Bez obaw, pamiętam o karmelu! W tym wydaniu składa się on ze zmielonych na wilgotną pastę daktyli. Na koniec została już tylko cienka, krucha i roztapiająca się polewa. Czy można wymagać od konsystencji Twixa czegoś więcej? Chyba tylko ciągnącej warstwy karmelowej.

Smak

Show skradła Twixowi część nugatowa, czyli ta między polewą czekoladową, a karmelem. Dlaczego? Jest intensywnie, kakowa, mleczna oraz orzechowa. Ten smak od razu skojarzył mi się z ciastem Knoppers, które testowałem niedawno. Pozostałe smaki w tym deserze także zasługują na dobrą prasę. Daktylowy karmel wraz z erytrolem nadają całości naturalnej, dobrej słodyczy. Dolna warstwa Twixa cechuje się zaś lekko maślanym, ale dość neutralnym w porównaniu do reszty smakiem. Tak chyba miało być, bo dość podobnie wygląda to w oryginalnym batonie. Co bym zmienił? Usunął ciemną czekoladę z polewy i zastąpił ją mleczną.

Podsumowanie

Ciasto Fit Cake Twix wskakuje do mojego TOP3 deserów tej (nie)cukierni! Krótki i zarazem prosty skład jest jego atutem i dowodem, że nie potrzeba mnóstwa składników do stworzenia dobrego ciasta.

Cena: 13 zł (Kawiarnie FIT CAKE)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]