ROK FITATU PREMIUM 20% TANIEJ NA KOD „FITRECENZJE20” [TUTAJ]
Chief’s Protein Bar White Mocha – test ostatniego smaku!

Najciekawszy na koniec? W teorii tak to wygląda! Piszę oczywiście o ostatnim batonie szwajcarskiej firmy.

Chief’s Protein Bar White Mocha – test ostatniego smaku!

Chief’s Protein Bar White Mocha – to jedyny baton tej marki z białą czekoladą. Mix z kawą Mocha naprawdę kusi – kawosze to znają. Czas na recenzję!

Makroskładniki (55g): 208 kcal 20B|7.7T|22W
Skład: na drugim zdjęciu

Konsystencja

Powtórka z rozrywki! Wersja White Mocha w tej kwestii nie odbiega od swoich Salty Caramel i Crispy Cookie. Baton oblewa dość gruba warstwa czekolady wraz z licznymi chrupiącymi kulkami. To połączenie jest coraz bardziej popularne w fit przekąskach. Pod tą częścią kryje się ciągnąca, kremowa masa karmelowa oraz masa białkowa. Główna część batona Chief’s jest miękka, piankowata i krucha – tymi cechami przewyższa większość protein barów. Poza tym ma w sobie ciągnący pierwiastek, który jest typowy dla tej kategorii produktów. Poziom jest (prawie) najwyższy.

Smak

Jest i mocha! Ta wersja smakowa Chief’s ma największą zgodność nazwy z rzeczywistością. Smak kawy daje się we znaki już od pierwszego gryza i zostaje intensywny do końca. Mocha nie jest taka tylko z nazwy – można wyczuć, że chodzi akurat o ten rodzaj kawy. Co ważne, w tym przypadku nie ma mowy o goryczy. O ile w kawie odgrywa ważną rolę, to w batonie nie jest mile widziana. A jak z białą czekoladą? Na szczęście nie jest biała tylko kolorem. To wyraźna, naturalna, słodka i bardzo dobrze pasująca do mokki, biała czekolada. Nie od dziś wiadomo, jak bardzo lubię ten rodzaj polewy. W masie białkowej poza kawą, jest też wyczuwalne kakao. Znajdująca się nad nią pasta ma zaś nutę zarówno karmelu jak i mokki. Raj dla miłośników kawy i białej czekolady.

Podsumowanie

Chief’s Protein Bar White Mocha okazał się być najciekawszym i co za tym idzie, najsmaczniejszym batonem od Chief’s. Osiągnięcie tak realnego smaku mokki nie jest łatwe, a tu się to udało. Poza tym możemy mówić o klasyce pod względem składu i wartości odżywczych. Szkoda tylko, że nie ma więcej białka serwatkowego kosztem sojowego i hydrolizatu kolagenu.

Cena: ~10 zł (Guiltfree.pl)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]