ROK FITATU PREMIUM 20% TANIEJ NA KOD „FITRECENZJE20” [TUTAJ]
Battle Bites Caramel Pretzel – tego jeszcze nie było!

Battle Bites o smaku karmelu i precli! Brzmi bardzo dobrze - czy tak też smakuje?

Battle Bites Caramel Pretzel – tego jeszcze nie było!

Jak sama nazwa mówi, baton ten podzielony jest na dwa równe kawałki. Tak, aby móc podzielić się z kimś innym lub zostawić drugą część na potem. Jak jest w praktyce? Zjada się oba na raz, o ile smakuje! Jak jest w przypadku tej białkowej przekąski? Już Wam zdradzam – Battle Bites Caramel Pretzel.

Makroskładniki (62g): 215 kcal 23.3B|8T|13.6W
Skład: na drugim zdjęciu

Konsystencja

Gdyby ocena była wystawiana za wygląd, z pewnością padłaby tutaj dycha! Battle Bites są niesamowicie fotogeniczne. Te w odsłonie Caramel Pretzel składa się z 3 głównych części. Pierwsza z nich to gruba, miękka polewa i zatopione w w niej kawałki precli. Pod nią jest karmel, choć nazwanie tej masy „toffi” bardziej mi tutaj pasuje. Jest gęsta, ciągnąca i wilgotna. Na samym końcu mamy masę białkową, która oczywiście dominuje pozostałe części swoją objętością. Jej konsystencję można opisać jako mix klasycznego protein bara z nowoczesnym Trustem. Dlaczego? Jest ciągnąca, ale też miękka i puszysta. Bez obaw, to nie zbita bryła!

Smak

Oryginalność w tym przypadku jest godna pochwały, bo Battle Bites są bardzo smaczne. To prawdziwa skarbnica toffi – jest obecne w polewie i znajdującej się pod nią masie. W tej pierwszej cechuje się stonowanym smakiem, który mogę porównać do mieszanki karmelu i białej czekolady, ale bez dużej słodkości. Ta jest tutaj umiarkowana i mam na myśli całego batona. Urozmaicają ją słone precle, które stanowią kontrast. Mogłoby być ich więcej – smak by na tym zyskał. Masa a’la karmel ma już bardziej charakterny smak – jest intensywny i podobna do toffi. Białkowa warstwa wypada dość neutralnie. Kolorem bardziej przypomina karmel niż smakiem, ale nie za to nie ma goryczki. Lekko słodka, a nutą smakową blisko jej do „zwykłych” batonów proteinowych. Mega lubię takie innowacje!

Podsumowanie

Battle Bites Caramel Pretzel czyli baton proteinowy na „ósemkę”. Niestety jego minusem jest dość skomplikowany skład, dodatek oleju palmowego i kolagenu wołowego jako jedno ze źródeł białka. Pochwała za ponad 20g białka, 8.6g błonnika i tylko 2g cukrów prostych. Polecam!

Cena: 7.59 zł (Guiltfree.pl)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]