ROK FITATU PREMIUM 20% TANIEJ NA KOD „FITRECENZJE20” [TUTAJ]
Arla Chocolate Milk Drink – recenzja napoju białkowego!
19.11.2019 17:19
##arla #auchan #napoje proteinowe

W tym tygodniu swoją premierę w Lidlu miały dwa napoje proteinowe od Arli : Chocolate Milk oraz Raspberry&Strawberry...

Arla Chocolate Milk Drink – recenzja napoju białkowego!

W tym tygodniu swoją premierę w Lidlu miały dwa napoje proteinowe od Arli : Chocolate Milk oraz Raspberry&Strawberry Shake. W ankiecie na instastory wybraliście mleko czekoladowe, więc to od niego zaczynam testownie. Recenzja drugiego smaku pojawi się na dniach. Czas na konkrety.

Makroskładniki (100ml) : 48 kcal 5.4B|0.7T|4.7W (4.6g cukrów prostych)
Skład : odtłuszczone mleko 85%, woda, białko serwatkowe (mleko) 2.4%, cukier 2%, kakao o niskiej zawartości tłuszczu 1.3%, karagen, laktaza, naturalny aromat.

Konsystencja – tutaj nie ma się co rozdrabniać. W tym aspekcie mleko proteinowe niczym nie różni się od tego, które znajdziemy w każdej sklepowej lodówce. Dycha bez chwili zawahania – 10/10.

Smak – kto pamięta mleko czekoladowe w kartonikach ? Ja bardzo dobrze, a napój od Arli ponownie przypomniał mi jego świetny smak. Intensywność kakao jest podobna, a jedyna różnica to oczywiście poziom słodkości. To wynik zmniejszonej o 50% zawartości cukru oraz braku substancji słodzących. Jestem na tak! – 8/10.

Podsumowanie : Mieliście już okazję próbować tej nowości ? Wypada naprawdę porządnie, jednak duży napis „PROTEIN” na butelce jest moim zdaniem lekką przesadą. Produkt od Arli ma jedynie 2g białka więcej w 100 ml niż klasyczne mleko. Zadowalająca ilość tego makroskładnika generuje przede wszystkim wielkość butelki

Cena : ok. 4 zł ( Lidl )

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]