All Nutrition Nutwhey Pistachio

All Nutrition Nutwhey Pistachio – lepszy niż słony karmel?

Szał wokół kremów Nutlove już lekko opadł, więcej borę się za testowanie kolejnych kremów. Tym razem jest to All Nutrition Nutwhey Pistachio. Dotychczas testowałem tylko 1 krem z tej serii i był to słony karmel. Pistacja zbliży się do perfekcji?

Makroskładniki (100g): 522 kcal 19B|39T|38W
Skład: maltitol, tłuszcz shea, WPC, pistacje, aromat, lecytyna rzepakowa

Konsystencja

Taka jak w najlepszych kremach z białkiem, ale wzbogacona o bonus. Ten bonus to duża ilość pistacji pod postacią małych, chrupiących kawałków. Razem z ciągnącym i rozpływającym się w ustach kremem komponują się idealnie! Można wręcz nazwać tego Nutwhey’a “crunchy”. Nawet w fit nutellach rzadko spotyka się tak dużo orzechów. Tu są za to pistacje, czyli jedne z najdroższych orzechów. Bardzo mi się podoba, że mimo to All Nutrition nie szczędziło ich w kremie. Absolutny TOP jeżeli chodzi o konsystencję kremów. Białko nie pozostaje na podniebieniu, a tak czasem bywa.

Smak

Biała czekolada! Kiedy zerkniemy na tylną część etykiety, czytamy “krem proteinowy o smaku białej czekolady z pistacjami”. Tak też jest w praktyce. Sam krem ma bardzo słodki i wyraźny smak białej czekolady. Ten jest za to podobny do konkurencji czy nawet wspomnianego kremu Nutwhey Salted Caramel. Miłośnicy klasycznej białej czekolady na pewno polubią ją i w tej odsłonie – nie ma tutaj mowy o sztucznym posmaku białka czy goryczce. Słodkość i biała czekolada w czystej postaci. Smak pistacji pochodzi z kawałków tego orzecha – intensywny na tyle, że ze spokojem można uznać nazwę kremu za poprawną. Jak wiecie bardzo lubię białą czekoladę i pistacje, więc i do Nutwhey’a mam po prostu słabość. Gdyby orzechy były jeszcze bardziej wyczuwalne i towarzyszyła im nuta soli, dałbym pewną dychę!

Podsumowanie

Prosty skład i mniej kalorii niż w samym maśle orzechowym – taki jest All Nutrition Nutwhey Pistachio na papierze. Na szczęście w praktyce też się sprawdził. Konsystencja na dychę i prawie idealny smak. To “must have” dla wszystkich, którzy tak jak ja uwielbiają białą czekoladę i pistacje.

Cena: ~40 zł (Sklep SFD)

  • 10/10
    KONSYSTENCJA - 10/10
  • 9.5/10
    SMAK - 9.5/10
9.8/10
Sending
User Review
10/10 (1 vote)
%d bloggers like this: