ROK FITATU PREMIUM 20% TANIEJ NA KOD „FITRECENZJE20” [TUTAJ]
All Nutrition Forest Fruits in Jelly – testuję!

Po 472 dniach wracam do testowania frużelin bez dodatku cukru! 22 czerwca 2019 roku recenzowałem tutaj Blueberry in...

All Nutrition Forest Fruits in Jelly – testuję!

Po 472 dniach wracam do testowania frużelin bez dodatku cukru! 22 czerwca 2019 roku recenzowałem tutaj Blueberry in Jelly, a dziś wezmę się za Forest Fruits in Jelly. Owoce występują aż w 5 rodzajach, a razem dostarczają 56 kcal w 100g. Czy są warte spróbowania?

Makroskładniki (100g): 56 kcal 0.8B|0.4T|21W
Skład: jeżyna 20%, jagoda 20%, malina 18%, porzeczka 12%, żurawina 10%, erytrytol, woda, skrobia kukurydziana modyfikowana, annato, aromat, koncentrat z czarnej marchwi, sorbinian potasu, stabilizator: chlorek wapnia, sukraloza.

Konsystencja frużeliny

Jak przystało na frużelinę, nie jest zwarta tak jak dżemy! To gęsta, żelowa masa, którą można zestawić z domowymi przetworami. Jeżyny, jagody, maliny, czarne porzeczki i żurawina to dość małe owoce, więc ich identyfikacja nie jest prosta. Można trafić na całą jagodę, porzeczkę lub żurawinę, ale to nasiona jeżyn i malin najbardziej się zaznaczają. Forest Fruits in Jelly można dodać chyba do wszystkiego. Między innymi do wafli, omleta, naleśników, owsianki, serka wiejskiego – limitem jest tylko wyobraźnia. Dycha!

Smak Forest Fruits in Jelly

Sprawa jest prosta! Jeżeli lubicie wszystkie owoce, które są w tej frużelinie, to na pewno Wam posmakuje. Ten mix skutkuje słodko-kwaśnym smakiem, choć nie możemy mówić tu o słodkości równej dżemowi. Jedyną substancją słodzącą jest erytrol, a ten ma 60-70% słodyczy cukru. Jakie owoce są najbardziej wyczuwalne? Te, które stanowią ~20% składu. Chodzi o jeżyny, jagody i maliny – to są podstawą smaku. Czarnej porzeczki i żurawiny jest mniej, więc nie mają takiej siły przebicia. Lubię każdy z tych owoców, dlatego frużelina bardzo mi smakuje.

Podsumowanie

Warto jest spróbować All Nutrition Fruits in Jelly. Produkt nie zawiera cukru, owoce stanowią aż 80%, a kaloryczność to 56 kcal/100g. Nasuwa się jednak pytanie, czy owoce w żelu są ekonomiczne? No właśnie nie do końca! Może i słoik jest duży, ale niska kalorycznosć sprawia, że używa się go więcej niż dżemu. Mimo wszystko warto przynajmniej raz zbadać konsystencję i smak!

Cena: ok. 30 zł (Elite Sport Food)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]