ROK FITATU PREMIUM 20% TANIEJ NA KOD „FITRECENZJE20” [TUTAJ]
10 tysięcy kroków dziennie to mało? Odpowiadam!

Fascynuje mnie to! Fascynuje mnie jak duża liczba osób myśli, że jest bardzo aktywna robiąc 10000 kroków w...

10 tysięcy kroków dziennie to mało? Odpowiadam!

Fascynuje mnie to! Fascynuje mnie jak duża liczba osób myśli, że jest bardzo aktywna robiąc 10000 kroków w ciągu dnia. Nie podważam rzecz jasna takiej aktywności, ponieważ każdy rodzaj ruchu jest dla nas zdrowy. Zauważyłem jednak, że liczby 10k, 15k czy 20k na ekranie zegarka lub opaski stają się wymówką.

Co mam na myśli? Chodzi mi o to, że trochę przeceniamy wartość kroków. Osiągnięcie celu dotyczącego liczby kroków traktujemy jak mega zwycięstwo i przestajemy patrzeć na pozostałe aktywności w ciągu dnia.

Spacery są super – w tej kwestii zgadzamy się chyba wszyscy. Spójrzmy na nie jednak z trochę innej strony. Załóżmy, że codziennie idziemy pieszo do pracy i robimy 5000 kroków. Potem siedzimy 8h przy biurku i wracamy do domu robiąc kolejne 5000 kroków. Razem mamy ich 10000, czyli według kanonów „fit” jesteśmy aktywni i czujemy się spełnieni.

Praktyka pokazuje, że nie do końca mamy do tego powody. Znaczna większość takiego dnia została spędzona biernie.Dlatego też warto otworzyć się na aktywność lub po prostu być świadomym tej, którą wykonujemy.

To wszystko co chciałem Ci dziś przekazać. Daj znać czy podzielasz moją opinię. Chętnie poznam Twój punkt widzenia.Jeśli podobają Ci się takie posty i widzisz w nich wartość, udostępnij ten post dalej. Dziękuję.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]